langırt masası fiyatları 2018Langırt masası, popüler ve zevkli bir oyun oynamaya olanak sağlayan bir oyun masasıdır. Oyunun her geçen gün popülerliği artmaktadır. Langırt masası, üzerinde oynanan bir oyun olarak tüm dünya tarafından bilinmektedir. Langırt masası dikdörtgen şeklindedir. Masa üzerinde çubuklara dizilmiş bebekler yani oyuncular vardır. Masa, futbol sahasına benzer özellikler taşımaktadır. Bu nedenle de oyuna masa futbolu da denmektedir. Teknolojik olarak seviye atlayan langırt masası belki de yüzlerce çeşitte, farklı özelliklerde tasarlanabilmektedir. Boyutların da farklılıklar bulunan langırt masaları jeton ya da parayla çalışan ve hobi amaçlı olarak üretilmektedir.

Jetonlu Paralı Langırt Masası iki kişilikten başlayıp sekiz kişiye kadar oynanabilir. İki kişilik oynandığında her kol tek kişi tarafından yönetilir. Oyuncu sayısı arttıkça kollar paylaşılır. 90×195 santim arasında ebatları değişir. 1 TL ile çalışan oyun makineleridir. Kafelerde, alışveriş merkezlerinde, çay bahçelerinde, lunaparklarda, atari salonlarında kullanım için oldukça uygundur. Ticari amaçla bu eğlence mekanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ses sistemli, camlı, camsız, otomatik ve manuel çeşitleri vardır. Langırt makinesinde artı her özellik fiyatta farklılık yaratabilmektedir. Fiyatı ne olursa olsun bu tarz oyunlar ticari amaçlı çalıştırılan mekanlara her zaman kar getirir. Yeni bir iş fikri olarak değerlendirilebilir.langırt masası satışı

Hobi amaçlı langırt masası jetonsuz ve parasız çalışır. Tamamen hobi amaçlı tasarlanmıştır. Ailelerin tercih ettiği, ticari amaç gözetmeksizin tasarlanmış hobi amaçlı makineler paralı makinelere göre daha yalındır. Evlerin bahçelerinde, teraslarında ya da balkonlarında kullanıma uygundur. Langırt masaları her bütçeye uygun olarak tasarlanmıştır. Katlanabilir özellikte olan masalar bulunmaktadır. Bu sayede oynarken açılıp, oyun bittikten sonra katlandığı için yer kaplamaz. Bu tür modeller çanta modeller olarak isimlendirilir. Bazı modeller hava koşulu ne olursa olsun dış mekanlar için uygundur. Plajlar, açık alanlar, kamplarda kullanım özelliğine sahiptir. Midi modeller yine montaj kolaylığı sağlar. Kapalı alanlarda kullanım için uygundur. Aileyi bir araya toplamak için oldukça etkili modeller bulunmaktadır.

Langırt masası fiyatları ise tercih edilen masanın boyutu ve özelliklerine göre değişir. Otomatik özellikte olması, tavanının cam olması, tezahürat yapan ses sistemi, oyuncu sayısı masanın fiyatını arttıran özelliklerdir. Fiyatı istenilen özelliğe göre değişir.

Langırt, İki kişiyle oynanabileceği gibi sekiz kişilik oynanma özelliğine sahip bir oyundur. Daha önce hiç oynamamış bir kişi için zor bir oyun olabilir. Ancak oynandıkça oyuna adapte olunacak ve zevkli anlar yaşanacaktır. Her yaş grubunun tercih ettiği bir oyun olan langırt, çocuk ve yaşlılar tarafından da büyük ilgi görmektedir. Ortaya iddia koyularak oynandığında heyecan kat kat artar, oyun daha zevkli hale gelir. Zevkli ve kolay bir oyun olsa da her oyunda olduğu gibi langırt oynarken de bazı kurallara uymak gerekir. Langırt oynarken amaç, rakip takıma gol atmaktır. Rakip takımın ise topu kaleye girmeden karşılamasıdır. Çubuklarda dizili olan maketler, çubuklara elle yön verilerek topun kontrol edilmesini sağlar. Top masanın ortasına bırakılır ve bu şekilde oyun başlar. Eğer oyun uluslararası bir maç olarak oynanıyorsa bunun için yazı tura atılabilir. Langırtta karşı takımın kalesine giren her top bir sayı, yani gol sayılır. Oyunda skoru rakipler belirler. Anlaşılan skora ulaşıldığında oyun tamamlanır. Oyuna şut çekerek başlamak yasaktır. Rakibin şut çekebilmesi için 3 defa paslaşması gerekir. Top oyun alanı dışına çıkmışsa, karşı tarafa geçer. Langırt, hem zihinsel hem de fiziksel güç gerektiren eğlenceli bir oyundur.

One thought on “Langırt Masası Özellikleri ve Kullanım Alanları”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir