langırt masası kiralamaMasa oyunları, her geçen gün popülerliği artan, kaliteli anlar geçirmeye olanak sağlayan eğlenceli oyunlardır. Masa oyunları dendiğinde akla birçok oyun gelebilir. Masa oyunları, evde, ofiste, açık alanlarda, alışveriş merkezlerinde, atari salonlarında, büyük işletmelerde oynanabilir. Bu alanda en çok tercih edilen oyunların başında langırt gelir. Masa hockeyi, masa tenisi gibi daha pek çok oyun çeşidi bulunmaktadır.

Masa Oyunları Çeşitleri

Langırt masası oyunları: Popülerliği her geçen gün artmakta olan masa oyundur. Oldukça eğlenceli ve rekabet içeren bir oyundur. Futbol severler için tasarlanmış oyun, futbol maşlarının masa üzerinde oynanmasına imkan sağlar. Her yaş grubunda insanın zevkle oynadığı oyun, paralı ya da jetonlu makinelerde oynanabileceği gibi ev, ofis gibi alanlarda hobi amacıyla tasarlanmış makinelerde de oynanabilir. Langırt masa oyunları, dikdörtgen bir masa üzerine tasarlanmıştır. Sopaların üzerine yerleştirilmiş oyuncularla oynanır. İki ya da sekiz kişilik oynanabilir.Oyunlar için hedef masa ortasına bırakılan topun karşı takımın kalesine atılmasıdır. Top çubuklardaki maketler sayesinde hareket ettirilir, paslaşarak top ilerletilir, karşı takımda topu kurtarmak için hamleler yapar. Rakipler oyunun kaçta biteceğine oyuna başlamadan karar verir ve bu doğrultuda oyun devam eder. Kaleye giren her top bir sayı olarak alınır. Langırt oyunu mini langırt masalarında özellikle çocukların zeka ve fiziksel gelişimini desteklemek amacıyla evde hobi olarak tercih edilebilecek bir oyundur.air hockey oyunu

Air hockey masa oyunları: Langırt gibi eğlenceyi seven, kaliteli zaman geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir oyundur. Oyunda karşı takıma yedi gol atılması sağlanır. Her yedi golde bir tur kazanılır. Hem fiziksel güç gerektiren, hıza dayanan bir oyundur. Masa oyunları için tasarlanmış air hockey masaları oldukça farklı donanımlara sahiptir. Masada oyun alanlarının ölçüleri tasarıma göre değişiklik gösterebilir. Langırt gibi ev, ofis, piknik alanları, alışveriş merkezlerinde oynanabilir. Çoğu işletme kar amaçlı iş yerinde kullanmaktadır. Jeton ve 1 TL ile çalışan makine üzerindeki disk elle hareket ettirilen bir tokmak yardımıyla rakip takımın kalesine düşürülmeye çalışılır. Tokmak en fazla 170 gr ağırlığına ve plastik olur. Şekil olarak yuvarlaktır. Tokmak masada düz tutulmalıdır. Hız isteyen bir oyundur. Oyunda orta çizginin geçilmemesi gerekir. Disk hangi taraftaysa oyun o tarafta devam eder. Orta çizgiyi geçen disk hangi taraftaysa oyuncu yedi saniye içinde diski hareket ettirmelidir. Orta çizgide yani sınırda kalan diske her iki taraf da vurabilir. Diske elle dokunulması yasaktır. Disk tokmak dışında elle kaleye atılmışsa bu sayı olmaz. Yine disk yatay şekilde kaleye ulaşmışsa buda sayı değildir. Karşı takıma atılan her disk bir sayı olarak haneye yazılır. Her bir turda her oyuncunun bir defa mola verme hakkı vardır. Mola süresi 10 saniye ile sınırlıdır. Oyuncu eğer disk kendi tarafındaysa ya da oyun durmuşsa mola kullanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir