profesyonel langırt masasıOyun makinaları , kantin, alışveriş merkezleri, oyun salonları, lunaparklara eğlence amacıyla kurulmuş makinelere verilen addır. Özelliklerine göre farklı şekillerde tasarlanan makine çeşitleridir. Oyun makineleri ev aletleri gibi uzun süre kullanılacağından tasarlanırken mümkün olduğunca kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Langırt makinesi, hockey makinesi, tokmak makinesi, basketbol oyun makinesi gibi daha pek çok oyun makinesi bulunmaktadır.

Oyun Makinası Çeşitleri Nelerdir?

Langırt oyun makineleri, düz bir zemin olarak tasarlanan bir oyun makinesidir. Masanın içinde çubuklara yerleştirilmiş ufak futbolcular vardır. Ufak futbolcularda herhangi bir arıza oluştuğunda değişim kolaylığına sahiptir. Oyunu başlatmak için top atma yuvası ve sayı boncuğu bulunan modeller mevcuttur. Masanın donanımı kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanmalıdır. Jeton sistemiyle ya da jetonsuz çalışabilen makine, ışıklı, müzikli gibi farklı özelliklerde olabilir. Futbol masası olarak da bilinen langırt masası, eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmek için ideal bir oyun olanağı sağlar. İki kişilikten sekiz kişilik oyuncularla oynanabilir. Oyunda amaç, rakip takıma gol atmaktır. Kurallara uygun her bir gol bir sayı olarak skora yansır.air hockey fiyatları

Air hockey oyun makineleri, oyun alanlarında en çok aranan oyun makineleri arasındadır. Her yaş grubuna hitap eden, oldukça eğlenceli anlar yaşatan bir makinedir. Jeton ya da para ile çalışan türleri vardır. İçinde bulunan kompresörden hava üfler ve bu hava masadaki diskin daha kolay hareket etmesini sağlar. Oyun tamamlandığında disk hareket kabiliyetini yitirir. Karşılıklı oynanan oyunda tokmaklar sayesinde disk rakip takımın kalesine atılmaya çalışılır. Oyun gol sayısı ya da oyun süresine göre tamamlanır. Makinenin boyutları yaş grubu ya da oyuncu sayısına göre farklılık gösterir. Çocuklara göre özel üretimi yapılabilmektedir. İç ve dış mekanlara uygunluk yönünde iki gruba ayrılır. İç mekanlara göre tasarlanan makineler kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Dış mekanlar içinse iklim şartları gibi bazı şartlar göz önünde bulundurularak tasarlanır.

Balyoz oyun makineleri, demir saç kullanılarak tasarlanan bir makine türüdür. Led ışıklarla hareketlendirilen makine görsel anlamda ilgi çeker. İki jeton kullanılarak çalıştırılır. Makinede vuruş, ses gibi ayarlar yapılabilmektedir. İki vuruşta çalışan makinede ilk vuruşta puan sayılır, sonraki vuruşta ise iki vuruşun ortalaması alınarak skora yansır. Hem spor hem de eğlence amacıyla kullanılabilir. Makine hem gücü hem de hızı ölçer.yukselen-helikopter-cocuk-binegi

Çarpışan otolar, daha önceki yıllarda lunaparkların vazgeçilmez oyun makinesi olan çarpışan otolar günümüzde büyük alışveriş merkezlerinde de oldukça rağbet görmektedir. Makine düz zeminde çalışır. Devamlı çarpışarak oynandığı için kaliteli malzemelerden üretilmelidir. Direksiyon sistemiyle çalışan makine, 3 saat boyunca kesintisiz çalışabilir. Şarzı biten makine en az altı saat şarzda bekletilerek, şarzı doldurulur.

Tetris oyun makineleri, para ile çalışan makinelerdir. Makineye para atıldıktan sonra çalışır. Spotlarla ışıklandırılmış makineler görsel anlamda cezbedici özelliğe sahiptir. Tamamen yasal oyun makineleri arasındadır. Start düğmesine bastıktan sonra ekrandaki küpler sağa sola hareket etmeye başlar. Küpler üst süte sıralanmaya çalışılır. Küpler belli bir yüksekliğe ulaştığında hediye kazanılır.

Boks oyun makineleri, lunapark, alışveriş merkezlerinde sıkça görülen oyun makineleridir. Işıklı, renkli ve eğlenceli bir makine olan boks makinesi jetonla çalışır. Makine vuruş gücüne hesaplar.

Oyun makineleri oldukça pahalı ürünlerdir. Kar amaçlı satın alıp kullanan kişiler için kaliteli olması ve satın alınan ürünün mutlaka garanti belgesinin bulunması gerekir. Garanti belgesi bulunmayan makinelerin parçalarını bulmak mümkün olmayabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir